وبلاگ سَـــبیل

سَـــبیل؛ راهی است برای به اشتراک گذاشتن دغدغه ها و پرسشهای فکری، مذهبی، سیاسی، فلسفی و فرهنگی بنده.


وصیت نامه پاسدار شهید محمدرحیم دهداری

محمد دهداری، يكشنبه، ۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۹، ۱۲:۱۹ ق.ظ، ۴۱ نظر

پاسدار شهید محمد رحیم دهداری 

قبل نوشت:
دیروز هجدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت پاسدار رشید اسلام محمدرحیم دهداری بود. یکی دیگر از هزاران گل خوشبو و معطر و البته گم نام گلزار شهدای شهر من؛ آبادان. اخیرا و برای چندمین بار داشتم وصیت نامه این شهید بزرگوار را مرور می کردم. سطر به سطر و کلمه به کلمه این وصیت نامه برای مشایخ و اعاظم امروز جامعه ما درس آموز و پر از نکات نغز و بدیع حتی در زمانه کنونی است. واقعا چه کسی می تواند باور کند این سطور دست نوشته های یک جوان 18 ساله باشد که حتی به خاطر مبارزات انقلابیش نتوانسته دیپلم خود را هم بگیرد! چه منطقی می تواند ادعا کند آن سیر تکاملی که شهدای ما را تا بدین مرحله بالا برده، در قالب معادلات دنیوی و مادی قابل توجیه است! چه نقطه ای از این کره خاکی تا کنون چنین اتفاقاتی را تجربه کرده است و چه زمانه ای چنین کسانی را به خود دیده! و از همه اینها مهمتر آن چه نفس گرمی بوده و گرمای آن نفس  چه اثر وضعی داشته و از چه سینه ای برخاسته که این چنین در عالم هستی انقلاب بر پا نموده و بشر خلق شده از خاک را به چنین مراتب و درجاتی نائل گردانیده است! نمی دانم بیش از این چه بنویسم در وصف حظی که از خواندن چندین باره این نوشته ها برده ام. پس خود بخوانید.
نوشتار:
بسم رب المنتظرین
به اسلام، خدا، خودم، جهان، روحانیت، دوستان سپاهی، پدر، مادر، برادر، خواهر.
حمد و سپاس خدا را که ما را از بندگان صالح و بدور از زیان دنیا و آخرت خود قرار داد. خدایی را پرستش می کنم که در یگانگی و وحدانیت او هیچ شکی ندارم و اعتقاد همراه با منطق و دلیلم بر این است که نیست خدایی بجز خدای یکتا و خاتم رسولان است محمد رسول الله(ص) و ولی مؤمنان است علی ولی الله(ع) و امید مستضعفان است خمینی روح الله.
و سلام می فرستم به رسولان به حق باری تعالی و ائمه معصومین و امامان مظلوم شهید شده به دست مشرکین. سلام بر امام مهدی(عج) سید عدالت گستر و سلام بر رهروان حقیقی او.
سلام بر امام خمینی رهبرم. رهبری که از سال بدنیا آمدنم و در گهواره مرا از اصحاب خود خوانده اند.
سلام بر شما ای ملت، شما که تاریخ را عوض کردید، شما که تاریخ را تاریخ دیگری کردید.
و سلام بر تو مادرم ... .
من محمدرحیم دهداری، بنا به تکلیف شرعی وصیت نامه ام را همراه با باری از تجربه های شیرین و تلخ زندگی و فراز و نشیب های فراوان می نویسم. باشد که آیندگان در جامعه مستقل و آزاد، خلاقیت های نهفته در خود را بروز دهند و به مرتبه انسانیت نزدیک تر شوند و دیگران را به این توصیه کنند.
از وقتی که خود را شناختم با توجه به تعصب مذهبی که در خانواده ام بود، یعنی از سالهای 55 و 56 سعی بر این داشته ام که خط اسلام و اصول و احکام انسان ساز آنرا در خود و دیگران پیدا کنم. از این سالها بود که فهمیدم باید چگونه زندگی کرد. به هر صورت اسلام به من که انسانی از نوع انسانهای دیگر این جهان پر هیاهو و غرق در کفر و فراموشی بودم، چنان نفعی رساند که بشر آن چیزی را که فطرتا از زندگی می خواهد- و نه واقعیت زندگی که بر او تحمیل شده است- به من داد و این غایت آرزوی من بود که به آن دست یافتم.
اما شما مردم وطنم، نمی دانم چگونه از شما سخن بگویم. شما که به چنان رشد معنوی رسیدید که امام شما را «الهی» خواند و رجایی شهید «بزرگ» خطاب کرد شما را و من شهادت دهنده مظلومیت شما عزیز ترین خلق نزد خدای خالق [هستم] ...
سرزمین ایران، ای جای گاه الله اکبر گویان زمان، گواه باش که تو با هزاران سال عمر پرماجرا چرا تا به حال همچون مردمی را بر سطح لاله گونت مشاهده نکرده ای؟ ایران قدر بدان این اسلام و این امام و این امت را، تو بدان اگر دربرگیرنده اینان باشی، گلستان خواهی بود و لا غیر. این درسی است که باید در تمام زمان بیاد داشته باشی.
امت عزیز بدانید که اسلام راستین، اسلامی که تبلور عینی آن حکومت علی ابن طالب (ع) و مبارزه شجاعانه حسین بن علی(ع) است در نزد روحانیت می باشد. روحانیتی که اسلام را از سرچشمه های صاف و زلال آن یعنی منابع فقهی و آیات و احادیث و روایات و در کنج حجره های مرطوب و سرد و کوچک و با کمترین امکانات رفاهی و در بدترین شرایط و با هزاران محرومیت اجتماعی و در پشت میله های زندان یا در تبعید به دست آورده اند و گرفته اند و امروز با تمامی فشارهایی که بر آنان می آید آماده عرضه کردن به ما و جهان اسلام می باشند.
روحانیتی که منافقین و کفار به آنها انحصارطلب و مرتجع می گفتند و آمریکا آنها را دست پرورده روسیه و روسیه آنها را دست پرورده آمریکا می داند. هرچند که خود بهتر می دانند اینها عصیان گرانی ضد نظام های جور آنها می باشند. روحانیتی که دوستان کاتولیک تر از پاپ و زاهدان احمق، آنها را مشرک می دانند. افتخار من در زندگی این بوده و هست که همیشه از زمان پیروزی انقلاب تا به حال همواره پیرو روحانیت اصیل و مبارز چون بهشتی، خامنه ای، رفسنجانی و دیگر سروران بوده ام.
افتخار می کنم که با تمام جوسازی هایی که از جانب گروهک ها و شخصیت های داخلی، اعم از دوست و دشمن و چه از جانب قدرت های خارجی و در شرایط سخت و تعیین کننده[انجام شده]، همیشه «خط امام» که همان خط ائمه و امامان صالح می باشد را دنبال کردم و ذره ای انحراف و لغزش پیدا نکردم.
ولی شما دوستان، برادران و خواهران، شما که در تمام حال آموزگار من بودید. از تمامی شما طلب آمرزش دارم. می دانم که نزد شما که بودم چیزی جز بدی از من ندیدید و من نبودم آن دوستی که آیینه شما باشم. هر چه فکر می کنم می بینم که ما نسل جوان، خدا چه لطفی به ما کرده و چه نعمت هایی به ما داده و از چه مردابی بیرونمان آورده، توانایی آن را پیدا نمی کنم ... . به هر صورت همه ما به یاد داریم دوران ستم شاهی [را] و نباید از یاد ببریم که چه بودیم و چه هستیم و همواره بیاندیشیم که به کجا خواهیم رفت و چه خواهد شد.
دوستان همواره در خط امام باشید و پرهیز کنید از مرض مزمن بی خطی و هشدار!!! درمان کنید دیگر برادرانی که دارای همچون مرضی هستند. کسانی که مبلغ مرض بی خطی و روشنفکری اند و معتقد بر استقلال هستند، یا جاهلند به مسئله و یا وابسته به جریانهای انحرافی جامعه.
برادران سپاهی و دوستان بسیجی، بدانید که تنها راه مبارزه با گروهکها و ابرظالمان، تشکیلاتی کار کردن و طبق موازین سپاه عمل نمودن و حمایت از نیروهای خط امامی و پشتیبانی و حتی کمک مالی کردن به آنهاست. وصیت من این است که به کوری چشم گروهکها و آمریکا که به قول امام می خواستند حزب را از صحنه بیرون کنند و هر روز به آن انحصار طلب می گفتند، کمک کنیم. اینها به قول امام کسانی هستند ابرار، مربیان دلسوز مردم، خطبای توانای یک ملت عزیز در خط اسلام و فقاهت، مظلوم، متقی، با سابقه درخشان و در یک کلام کسانی هستند که مقصدشان اسلام است. بنابر این وظیفه تمام ماست که تقویت و پشتیبانی و همراهی و همفکری و ارشاد و انتقاد مخلصانه کنیم، حزب و سازمان را. برادران توجه داشته باشید که تقویت سپاه و تمام ارگانهای انقلابی، تقویت سازمان و کلا خط امام است که اینها هدفی جز این ندارند. نگذارید با مشغول کردن شما به بحث و مسئله بوجود آوردن پیرامون این مسائل از پرداختن به دشمن درونی و بیرونی خودتان غافل کنند. الان وقتی است که باید بیشتر به خود درونی خودمان پرداخت.
سعی کنید به خانواده های شهدا سر بزنید. با علاقه و شوق در مجالس جشن ازدواج دنیا و آخرت برادران زنده و شهیدان شرکت کنید. دعای کمیل و نماز جمعه را فراموش نکنید. وصیت می کنم به دوستان نزدیک که در سنین 19-18 سالگی ازدواج کنند. تلاش کنید طالب رنج و تلاش و نهایت مرگ باشید. حتما به مسجد بروید. گروهی کار کنید. گذشت داشته باشید، با گذشت از حق خود برای کارها سرمایه بگذارید. سوره والعصر را همیشه به یاد داشته باشید.
و تو ای مادر... . تو که می دانم راضی هستی از من و می دانم که در روز ازدواج من با معشوق خود خوشحال هستی و مرتب حمد و ثنا می گویی خدا را که این نعمت را نصیب تو کرد که پسری را در راه برپایی قسط و یاری امام زمان(عج) و نایب بر حقش تقدیم انقلاب اسلامی کردی.
مادرم گریه کن از فرط خوشحالی و گریه کن بر مظلومیت شهیدان که در طول تاریخ همیشه سربدار بودند و مظلومانه شهادت دادند بر ظلم ظالمان. مادر گریه کن بر سالار شهیدان. شیرینی بخر و هر وقت دوستان به خانه آمدند به تمام آنها شیرینی بده. به چهره های آنها نگاه کن، اطمینان دارم که همه آنها را محمد خودت می دانی. از من برایشان تعریف کن. مبادا بر من گریه کنند. مادر می دانم که اعتقاد تو بر این است که تمام فرزندانت فدای انقلاب بشوند و راضی هستی که خودت هم در جبهه باشی. ولی تو باش مادر و به مادران شهداء درس بزرگواری و ایثار و صبر بده، تو باش و همچون مادران شهدای صدر اسلام مبلغ و ترویج دهنده فرهنگ شهادت طلبی  امت حزب الله باش.
مادرم تو آنقدر پخته و آبدیده هستی که می دانم کاری نمی کنی که دشمن و منافقان از مرگ من خوشحال شوند. مبادا حجله برایم درست کنی و در کوچه و خیابان بگذاری و لباس سیاه بر تن کنی. دوستان و برادران را به خانه برای صرف غذا دعوت کنید. همه بیایند، خوشحال باشند، قرآن بخوانند، تکبیر و صلوات بفرستند، سرود بخوانند. مثل این باشد که جشن در خانه مان برقرار است.
اما شما برادران من، من با خون خودم شهادت دادم بر باطلی که پوشاننده حق است. بروید تحقیق کنید، شما رضا جان، مرتضی، مجتبی، مصطفی، خیرالله و محسن از همه به من نزدیک تر بودید. ببینید که من چه رفتاری داشتم. اعتقادم به چه بود، چه می گفتم، به چه کسی نزدیکی و چه کسی را طرد می کردم. خط سیاسی ام را همه می دانید بنابر این بمانید در این خط. با خواندن قرآن و رساله امام خمینی روحم را شاد کنید. هرچند که از شما کوچکترم ولی بدانید بعد از من نوبت یکی دیگر از شما نیست؟ پس جو اتحاد و گذشت را در خانواده رعایت کنید. آینده نگر و در صحنه مبارزه سیاسی حضور داشته باشید. چه بسا یکی از شما در همین زندگی جزو مقربین باشد. قدر هم را بدانید. حق پدر و مادر را که با چه مشقات و الحمد لله با یک محیط مذهبی توانسته اند ما را به اینجا برسانند ادا نمایید.
پدرم ما همه مدیون تو هستیم. تو که با چه زحمتها با آن وضع موجود ... .
والسلام علی عباد الله الصالحین

آخرین وصیت نامه پاسدار شهید محمد رحیم دهداری
به نام خدا و به یاد مظلومیت شیعه از حسین(ع) تا خمینی
امشب که شب عملیات است، آماده رفتن به خط هستیم. چهره های برادران نورانی است. همگی عشق خدا در سر دارند و شور حسین در دل و من هم اینچنین. برای رفتن به جبهه بعد از راضی نشدن مسئول واحد، پهلوی مسئول ستاد رفتم و بعد از کمی صحبت راضی شد که من به جبهه بروم. همین الان چند تا از بچه ها آمدند و گفتن آماده باشید می خواهیم برویم جلو.
من وصیتها را جائی دیگر کرده ام. فقط 7 روز روزه قضا دارم. هرچه کتاب و پول دارم در راه انقلاب صرف کنید. موتوری که تازه خریده ام به مصطفی بدهید. سلام همه را برسانید. به مادرم بگویید من می دانم که تو راهرو زینب هستی پس روح من را شاد کن.
دیدار در کربلای حسین عزیز

پی نوشت:
+ به زودی خلاصه ای از زندگی نامه این شهید بزرگوار را هم وبلاگی خواهم نمود. إن شاء الله.
+ خدایا ما را هم کمی و تنها کمی آدم کن... .

نظرات (۴۱)

سلام
واقعا جالب بود ...
کار تشکیلاتی  
از آرزوهای شهدای گرانقدر بوده ما نمی دونستیم...
پاسخ:
سلام
برا من هم این بخشش خیلی جالب بودخدا یه کم بعضی رفقا رو راهنمایی کنه یا حق ,
با سلام خدمت شما؛
خوشحالم که در مورد شهیدی نوشتید که کمتر کسی دربارهء او شنیده...
ای کاش که بتونید یه مصاحبه ای داشته باشید با برادران جانباز و دلسوخته اش: «خیرالله، مرتضی و مصطفی دهداری» که هر سه از رزمندگان پر افتخار و بی مدّعای شهر شهیدان «آبادان» هستند...
سلام بر شهیدان آبادان...
پاسخ:
سلاماز لطفتون ممنونخدا همه ما رو با شهدا محشور کنهمتاسفانه مصاحبه ای از این بزرگواران ندارمیا حق ,
چقدر مطالب طولانی هستند

لطفا یه چیزی شبیه به سوتیتر بزار ممنون
سلام
چکیده ای از رویدادهای فضای مجازی در عمار نامه
یا علی
سلام خیلی مطالبتون زیباست تبریک می گم موفق باشین
سلام
دیدگه به ما سر نمی زنید بابا یه سری بزن یه نظری بده
راستی ما درصدد ایجاد کمیته حمایت از طلبه عدالت(سیرجانی) هستیم خوشحال می شم به ما بپیوندی
نکته دیگه دکتر تو سفر استانی گفت مسجد سلیمان نیاز به یک انقلاب دارد ما جنبش وبلاگی در خصوص مسجذد سلیمن راه انداختیم شما هم بازم بیاید خوشحا می شیم
یا علی
السلام علیکم

بنده پست مربوط به تحریف قرآن را مطالعه کردم دست شما دردنکه خیلی جالب بود.

وبلاگ مفیدی دارید موفق وسربلند باشید.

خدا نگهدار شما
پاسخ:
خواهش می کنمولی بهتر بود پای همون مطلب کامنت می ذاشتید ,
سلام من کامنت هاتون گذاشتم به عنوان مطلب بازم می گم من پغام گذاشتم شاید نرسیده ولی این بگم من فقط جهت روشن شدن اذهان این کار کردم و هدفی  نداشتم حلالمون کنید
منتظر نظرات جنجالی و دوستانه شما هستم
سلام
بابا من نگفتم تجمل گرایی گفتم فاصله از مردم مستضعف و وابسته شدن به بودجه ای که .....
من باز این حرفم هستم و نکات دیگری هم برای فاصله گرفتن بعضی از روحانیون واساتید حوزه از مردم دارم به موقش
این دل من پر از این حرفای ناگفته باز شما را ارجاع می دم به خطبه حضرت ابی عبدالله
من تهمت نزدم و نخوام زد
یا حق
من ز این روحیه شما خیلی خوشم می یاد و تمایل دارم که با شما آشنا بشم و بیشتر هم دیگر بشناسیم.
راستی یادم رفت اگه می شه خطبه امام حسین در منی را که در جمع علما و نه رو حانیون گفتند  را حتما بخوانید .
دوست دارم که کلمه تهمت را استفاده نکنید چون من همه کارام برای دلسوزی در خصوص روحانیته من از کوچیکی با اونا بوده و بزرگ شدم و اکثر آنها دوست دارم ولی این هشدار برای آونا دارم و البته پشت پرده هایی هم دارم که به موقع انشائالله
یا حق موفق و موید باشید در سایه باری تعالی
سلام آقا محمد من از شما اجازه گرفتم ولی شما جواب من ندادید و این کار من برای این بود که شبهات کسانی که هم تفکر شما بودند را بتونم بدم و هیچ هدفی جز اون نداشتم.
اختلاف ما روی این بحث زیاده و ناگفته ها خیلی هست و من از این پیگیری شما تشکر می کنم
1- من هیچ وقت در صحبتم همه علما را خطالب نکردم.
2-در خصوص اقای لاریجانی همون موقع هم خیلی ها فریاد زدند ولی بعضی از اقایان باز دنباله رو این آقا بودند جالبه اون موقع در انتخابات آقای لاریجانی شیرین عبادی را افتخار ملی می دانست !!!  و اصلا شما از کجا بلند می شید تایید آقا را در خصوص شخص وی میارید جز چند تشکر از کارهای وی در صدا وسیما شما مشکلتان این است که اقا را در حاج آقا فلانی و ... می بینیند
3- دوست داشتم در خصوص صحبت های اقا تامل کنید ولی باز رو صحبت های اقا تامل نکردید. آقا آلوده شدن به برخی از پیرایه‎ها و ظواهری که در زندگی معملی مردم عادی است، برای روحانیون مضّر می داند.
4- من کار به تاریخ عکس ندارم که باز شما می گوئید که مال قبل انتخابات است من به این کار دارم که حال از اقای لاریجانی که چهره واقعی آن نمایان شده است عبرت بگیرند.
5- چرا بعضی از واقعیت ها که
آخه برادر جان تو که دل و جرآت رویارویی با نظر مخالف و دگرباشی رو نداری خب چرا وبلاگ راه انداختی که اعصابت پیش از دلیت کردن پیام مردم با همون یک بار خوندن خورد بشه؟
پاسخ:
شماها وقتی در منطق و استدلال کم میارید به شانتاژ و جو سازی متوسل می شید. من پیامی رو دلیت نمی کنم مگر حرف بی ربطی توش نوشته شده باشه. کما اینکه می بینی وبلاگم پر از کامنتهاییه که خلاف نظر من هستند و من بهشون با استدلال جواب داده ام. مثلا توی همین یادداشت. مثلا همین کامنت. ,
سلام آقای مهدوی خوش آمدید
فکر نمی کردم این قدر کم تحمل باشید.آقا سعه ی صدرتان کجا رفتهچرا برای آخرین بار من که گفتم درمورد سروش هم چشم درپست های جداگانه درخدمت شما خواهم بود.
نکنه انتظار دارید دم دستی جوابتان را بدهم!؟
تازه دستم گرم شده صبر داشته باشیدشما که دستتان باز است هرچه هم می خواهید برش می زنید نظرات مرا ولی من لینک وبلاگ وپست هایی که نظر داده ام را دروبلاگم گذاشته ام تا دوستان وب شما و وب من بهتر قضاوت کنند پس نگران چه هستید
کامنتهایتان را جواب دادم لطفا بخوانید
سلام آقا بروزم
لطفا نظر یادتون نره
پاسخ:
برای اخرین بار جواب مطلبتان را داده ام. در کامنتها. ,
امیدوارم این بار قدری تحمل داشته باشید و مثل دفعات قبل نظراتم را مثله نکنید درغیر اینصورت چاره ای ندارم جز این که همان نتیجه ای را بگیرم که ازقبل درموردتان فکر می کردم
بدرود
پاسخ:
1. گفتم که مثله کردن نظرات تقصیر خودتان بود. اولا در این مطلب کامنت مطالب دیگر را گذاشته بودید و ثانیا کامنتهاتان پر از توهین و افترا بود.2. من اگر از بحث می ترسیدم این همه با شما مدارا نمی کردم و یا مثل شما به شما تهمت و افترا می بستم. تنها محدودیت من وقتم است و بس. ولی تا جایی که بتوانم ادامه می دهم.3. شما در نتیجه گیری مختارید ولی خواهش می کنم منصف باشید. خدا را در نظر بگیرید که انشاء الله همینطور است. ,
قسمتی از وصیتنامه ی این شهید عزیز را با فونت درشت آورده اید:

برادران سپاهی و دوستان بسیجی، بدانید که تنها راه مبارزه با گروهکها و ابرظالمان، تشکیلاتی کار کردن و طبق موازین سپاه عمل نمودن و حمایت از نیروهای خط امامی و پشتیبانی و حتی کمک مالی کردن به آنهاست.

نیروهای خط امامی مورد نظر ایشان می دانید کدام جریان سیاسی آن روز بود؟ اگر نمی دانید بگویید تا خدمتتان عرض کنم
پاسخ:
این شهید بزرگوار منظورشان رو در وصیت نامه آورده اند. بعید می دانم شما برای منظور شهدا ارزشی قائل باشید!و اما شما اگر ذره ای به راه و اندیشه شهدا پایبند بودید عصمت ائمه را زیر سؤال نمی بردید و به ولایت فقیه و روحانیت مومن و انقلابی این همه جفا نمی کردید! ,
اگر قوای مسلح ، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد،برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب واردشوند که - بی اشکال به تباهی کشیده می شوند - و یا در بازیهای سیاسی واردشوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند.و بر رهبر و شورای رهبری است که باقاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.»

لطفا به این سوال من پاسخ دهید که چه کسی وصیت نامه ی امام رادرزمینه عدم دخالت نظامیان درسیاست زیر پا گذاشت!؟
-هاشمی( )-خاتمی(  )-خامنه ای( ) منتظری( )
منظور امام از رهبر وشورای رهبری کیست ورهبر بعد از ایشان کیست؟
- خامنه ای(   ) –منتظری(  ) –صانعی (   ) –هاشمی(  )

پاسخ:
1. بله من هم به این فرمایشات امام ره معتقدم. خب که چه؟!2. منتظری با باند مهدی هاشمی اش اینکار را کرد. یعنی شما خلاف این ادعا می کنید؟!3. نکنه شما هم هاشمی چی هستین؟ یا نه واقعا صانعی رو شایسته رهبری می دونین؟ منتظری که معلوم الحاله برادر!! یعنی واقعا کسی رو میشه گذاشت جای حضرت آقا و این مملکت از هم نپاشه! منتظری که جلوی امام ره ایستاد یا هاشمی با هزارفامیلش و یا صانعی که هنوز هیچی نشده فتواهای باب میل غرب صادر می کنه و از حقوق بشر آمریکایی دم میزنه!!! ,
وصیتنامه ی شهید را آورده اید معلوم است اهمیت فراوانی برای وصیتنامه ی شهدا قائلید.برای امام شهدا ووصیتنامه اش چه قدر حرمت قائلید؟!
بخوانید:
-
متن کامل بخش مربوط به منع مداخله نظامیان در سیاست در وصیت نامه امام خمینی(ره) چنین است:

« نه تنها وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام ،عدم دخول نظامی در احزاب و گروهها و جبهه ها است به آن عمل نمایند؛ وقوای مسلح مطلقاً ، چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند.

در این صورت می توانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند. و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است ،دولت و ملت و شورای دفاع و مجلس شورای اسلامی وظیفه شرعی و میهنی آنان است که
پاسخ:
1. شما که اصلا امام ره رو قبول ندارین. چرا حالا سنگش رو به سینه می زنین؟ شما که از منتظری طرفداری می کنین که امام ره طردش کرد و اون هم فرمان امام ره رو زیر پا گذاشت و هر کاری دلش خواست کرد و اسلام و مسلمین رو به درد سر ها انداخت. حالا نگران وصیت امامید؟2. بله من هم به این فرمایشات امام ره معتقدم. ,
عجله نکنید آقای متدین،صبر داشته باشید عرض کردم ترجیح می دهم مقالات انتقادی شما نسبت به دیدگاههای دکتر سروش را در پست های مستقل جواب بدهم.از حذف کامنتهام اصلا تعجب نکردم چون آبشخور حیات شما سیاست حذف است.من جدا نمی دونم کجا توهین کرده ام اگر موردی اشاره کنید ممنون می شم،اگر کامنت هارا درپست آخر آوردم به این دلیل بود که پست های قبلی تان را کسی نمی خواند می خواستم دوستانتان هم مطلع شوند ودیگر این که قدری تحمل داشته باشیداگرنه خودتان را ضایع می کنید.
اینها از نظر شما ممکن است دم دستی باشد اما مگر شما ملاک ومعیار هستید!؟ازکی صحیفه ی نور و وصیتنامه ی (حضرت روح الله)دم دستی شده است!؟
باور کنید مقالات شما از لوازم اولیه ی یک تحقیق خالی است و بیشتر به بولتن های داخلی سپاه می ماند تا یک تحقیق دانشگاهی اما با همه ی این ضعف ها منتظر جوابم باشید البته مشروط به این که قدری تحملتان را بالا ببرید ودرامانت خیانت نکنید.
ادامه در پست های مرتبط...
پاسخ:
غیر توهین و ادعا هر چه داشته باشید می پذیرم.برای مصادیق توهینهایتان را هم به ذهن خود مراجعه کنید. من حذفشان کرده ام.ما بی صبرانه منتظریم. ,
من می دانم در همین مجموعه ی چند هزار نفری، درصد قابل توجهی هستند که به شخص من اعتراض دارند؛ ولی اگر بنا باشد محبت خودم را بین این مجموعه تقسیم کنم، سهم آن ها را "یک مثقال" کمتر نخواهم گذاشت. این ها هم جوان اند، این ها هم فرزندان و بچه های من هستند، این ها هم دانشجوهای این کشورند.
مقام معظم ره بری
یک مثقال وبلاگی است برای پابرهنه گان و مظلومین و مقابله  با تبعیض و اشرافیت و بیان دیدگاه حضرت روح الله و ره بری و خمنیست ها خوشحال می شم از وبلاگم دیدن کنید و نظرتون دربارش بدین
باتشکر -یا علی
http://1mesghal.blogfa.com/
من می دانم در همین مجموعه ی چند هزار نفری، درصد قابل توجهی هستند که به شخص من اعتراض دارند؛ ولی اگر بنا باشد محبت خودم را بین این مجموعه تقسیم کنم، سهم آن ها را "یک مثقال" کمتر نخواهم گذاشت. این ها هم جوان اند، این ها هم فرزندان و بچه های من هستند، این ها هم دانشجوهای این کشورند.
مقام معظم ره بری
یک مثقال وبلاگی است برای پابرهنه گان و مظلومین و مقابله  با تبعیض و اشرافیت و بیان دیدگاه حضرت روح الله و ره بری و خمنیست ها خوشحال می شم از وبلاگم دیدن کنید و نظرتون دربارش بدین
باتشکر -یا علی
"فعلا امام زمان نمی آید،منتظرش نباشید"

با هزار ترس و لرز با عنوان بالا بروزم
با سلام
مدیر انجمن کویر آنلاین هستم در صورتی که تمایل دارید برنامه نویسی تحت وب را بیاموزید و برای خود سایت طراحی کنید و از این طریق به کسب و کار در دنیای مجازی ادامه دهید میتوانید در انجمن کویر آنلاین تکنیک های طراحی وب را فرا بگیرید
http://www.kavironline.com/thread-158-post-212.html#pid212
علاوه بر این در صورتی که تمایل به مدیریت بخش های مختلف انجمن را دارید به مدیر انجمن پیام خصوصی ارسال کنید
ممنون می شوم جهت حمایت از آموزش سایت به ما لینک بدهید تا علاقه مندان به این بخش سایت دسترسی داشته باشند
منتظر حضور گرم شما هستیم
موفق و پیروز باشید
www.KavorOnline.com
ممنون که بهم سر زدی و نظر مفصل و جامعی دادی
اما شاید جاهایی مثه اینجا و کسایی مثه شما با زنده نگهداشتن شهدا و راهشون دل امام زمانمون و راضی نگه دارن وگرنه....

گاهی چنان بدم که مبادا ببینیم
حتی اگر به دیده ی رویا ببینیم

من صورتم به صورت شعرم شبیه نیست
بر این گمان مباش که زیبا ببینیم
فقط آقا، نه آقای خاص!
http://saghyemeykade.blogfa.com/
سلام
دوست دارم بازم جای چالیدن باشه
 • احمدجعفری لمراسکی
 • ولی نباید بدون درخواست برای دیگران در خبرنامه تون عضویت درست کنید
  لطفا یه جوری کنسلش کنید
  ببخشید واضحتر بیان بفرمائید این یعنی چه؟
  یه نمونه ومثال بزنید کمی تا اندگی مطلب برام جا نیفتاده
  ممنونم از ابراز بیان وانتقاداتتون منتظر پیشنهاداتو نظرات شما عزیز هستم
  برادر شما احمد جعفری لمراسکی اهل مازندران بهشهر روستای شهید پرور لمراسک 41 ساله ایثارگر و کارمند در تهران 02155122620 اداره 09357690962
  ماکه زمین خورده جبهه وجنگ واز کسانی هستیم که از قافله عقب ماندیم شما هم با ارسال انتقداتت ما رو لگد بزن
  تامی توانی بزن برسر ناتوان دست زور ببینم کجای آخرت رو میخوای که بگم برات رزرو کنند اون در بهشت  تواین دنیا که دستمون بجای بند نیست یه آه میشم فراموش پس چه بهتر که بیایم (توخوبی کن ودر دجله انداز) تا ....................خبهر حال خوشحال شدم روزهای خوبی رو براتون آرزومندم وبهترین ها رو منتظر حضور بعد شما هستم شده با یه تماس وقت اداریم از 8 صبح تا 6 عصر در خدمتتون هستم
  پاسخ:
  یعنی عضویتی رو که برای من در خبرنامه وبتون ساختین حذف کنیدلطفا ,
  سلام

  خیلی زیبا بود

  من نمی دونم وقتی اینطور وصیت نامه شهدا گویاست چرا می رن با خونواده شهید اصلا بویی از راه و هدف شهید رو حس نکردن در مورد مسائل کشوری صحبت می کنن !!!!

  یاعلی
 • مجمع حرکت تکامل انقلاب اسلامی اهواز
 • وبلاگ "صحیفه خوانی " پنجره تخصصی طرح آموزشی بازخوانی متن اندیشه امام امت (ره) (کتاب صحیفه امام ) شروع بکار کرد.
  وبلاگ صحیغه خوانی می کوشد که به بازخوانی تفکر حضرت روح الله بپردازد چرا که معتقدیم با وجود این همه تبلیغات و ادعا ها هنوز مختصات اسلام نابی که امام به معرفی کرد ناشناخته است و چه بسیار است مدعیانی که حتی چند صفحه ای از اندیشه امام نخوانده باشند
  صحیفه خوانی برنامه است که می کوشد با ارائه تحلیل ها ، روش ها ، مقالات و جزواتی زمینه طرح مطالعه صحیفه امام را به عنوان یک طرح آموزشی فراهم آورد.
  این وبلاگ جمعی از طلاب و دانشجویان حزب الهی  اهواز می باشند و از نقد ،پیشنهاد و مطالب و لینک و معرفی وبلاگ به وسیله شما دوست گرامی استقبال می کند. http://sahifehkhani.blogfa.com/
  سلام محمد جواد جان

  به روزم
  راستی چرا کم می نویسی؟
  آقا محمد جواد....دستت درد نکنه....

  از انفاقات 22 خرداد پارسال بگو......حرم امام که یادته...از اون موقع بنویس..

  به قول سعید قاسمی....
  از شهیدان مانده تنها نامه ای/استخوانی پلاکی و جامه ای
  گر وصیت نامه ها را خوانده ای..پس چرا بین دو راهی مانده ای
  سلام
  سالها می گذرد حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم / خیزش وبلاگی 14 خرداد
  به روزم
  قدم رنجه می فرمایید
  سلام فدات شم
  با یه وانت ساندیس به روزم
  سلام بزرگوار

  امتثال امر کرده و اشتبهات تایپی رو که فضای وبلاگ نویسی اونو می طلبه برطرف کردم.

  با مطلب اصل حجاب و تنبلی های فرهنگی به روزم. خوشحال می شم از نظرت استفاده کنم
  یا علی مدد
  سلام . خوندم خیلی شور انگیز بود . خیلی هم به روز . کمی دیر روش کردی اما به هر حال خوش به حالت با همچین عمویی
  خوشوقت از اینم که از شهدا می نویسید
  لینکتون کردم

  سری به شبستان ما بزنید
  سلام دوست عزیز

  با مطلب امنیت فرهنگی و گشت ارشاد بروزم...


  منتظر حضور گرمتان هستم
  سلام دوست عزیز

  با مطلب امنیت فرهنگی و گشت ارشاد بروزم...


  منتظر حضور گرمتان هستم
  بسم الله
  سلام
  خدائیش خیلی جالبه/ بینش و دیدگاه شهدای ما نسبت به مطالبی که خیلی از مدعیان هنوز از اهمیتش غافلند یکیش همین کار تشکیلاتی....
  سلام بر شهدای راه حق
  خدا بر درجاتشان بیفزاید
  سلام علیک ..

  حالا تکلیف ما با این مطلب خصوصی چیه ؟؟؟
  پاسخ:
  سلام سید جانبه زودی عمومی میشهدارم روش کار می کنم ,

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی